Tábor 2016 - Záhada hlavolamu

Tábor 2016 - Záhada hlavolamu

Letní dětský tábor Zálesáku Liteň se opět vydařil.

Děti strávily v javornickém údolí u Zvíkovce 3 týdny. Celotáborová hra byla na téma Záhada hlavolamu

 

I přesto, že letošní léto nebylo tak horké, jako to předchozí, počasí nám celkem přálo. Vyhnuly se nám i velké deště a bouřky. Škoda jen toho deštivého návštěvního dne a předposledního dne tábora. Pršelo vydatně, což způsobilo zvednutí hladiny potoka. Ale bát se nemusíme. Stany a jídelna jsou v dostatečné výšce od vody, tudíž nám žádné nebezpečí nehrozí. Naštěstí hladina vody v potoce ještě před bouráním tábora dostatečně klesla. Mohli jsme tedy v klidu dovést letošní 45. ročník opět do zdárného konce.

Letos jsme museli opět hodně investovat do táborového vybavení. Museli jsme opravit kuchyňská kamna, postavit novou bránu, opravit a rozšířit sklad potravin a dokoupit další stany. Proto děkujeme za finanční podporu Středočeskému kraji, městysi Liteň a městysi Karlštejn.

Během pobytu bylo pro děti připraveno mnoho zajímavých her a úkolů. Nově jsme pro děti zajistili i večerní letní kino s popcornem. Pozvali jsme si i sokolníka se svými dravci. Menším se líbily sovičky, větším Orel bělohlavý a sup.

V podvečer jsme děti uváděli do děje příběhu rychlých šípů v podobě divadelních her. Následující den museli děti plnit další etapy her, které byly motivované předchozím divadlem. Celkem jsme měli 70 dětí a všechny jsme v pořádku vrátili svým rodičům. Děti si kromě trička, s logem letošní celotáborové hry, odvezli mnoho poznatků a zkušeností do života a vznikla i nová přátelství. Termín příštího tábora bude od 16. 7. do 5. 8. 2017. Snad jsme rodiče nezklamali a opět nám svěří svoje poklady. Budeme rádi, když nás rodiče opět osloví, naopak bychom je chtěli požádat, aby odevzdávali vyplněné přihlášky včas a dávali dětem dostatek oblečení a výbavy, která je napsaná v přihlášce. Jedna mikina, tepláky, tričko, jeden pár ponožek, na jeden týden opravdu nestačí. I to se nám po návštěvním dni s rodiči stalo. Jsme v lese, v přírodě a ještě když zaprší, stává se oblečení dosti důležitou položkou v dětském kufru. To byla ale jen drobná maličkost, oproti dobře zvládnutému průběhu celého tábora.

Během školního roku jsou v plánu i další schůzky oddílu Zálesáku Liteň v místní hasičárně.

T.K. Zálesák Liteň

Jiří Hrách