Oddíl
Tisk článku

Pravidelné schůzky oddílu

Dětský oddíl je zaměřen na smysluplné využívání volného času dětí a mládeže. Má přispět nejen k výchově ve vztahu k přírodě a k sobě navzájem, ale má také během svých pravidelných schůzek, turistických výprav a jiných sportovních či víkendových akcí podněcovat děti k vybudování a zakořenění správných životních postojů jako celku.

Naším cílem je působit na děti způsobem, který má podpořit a rozvíjet jejich osobnost, a to směrem k pozitivnímu vztahu k přírodě, společnosti i k sobě samým.
 

PROGRAMOVÁ NÁPLŇ:

 • poznávání přírody
 • orientace v přírodě
 • práce s mapou a buzolou
 • práce s nožem, pilou a sekerou
 • druhy ohňů a dovednost jejich rozdělání za jakýchkoli podmínek
 • uzlování
 • zdravověda
 • hry a soutěže
 • časté výlety do přírody v bližším okolí
 • návštěvy bazénu v Berouně (dle domluvy)
 • delší celodenní i vícedenní výlety
 • a hlavně hraní si a dovádění

 

Tisk článku

školní rok 2015/2016

Ve školním roce 2015/2016 se pravidelné schůzky konají každé úterý od 18:00 do 19:30. Sraz je vždy před liteňskou hasičárnou. Vedoucími jsou Michal Štefan a Jaroslav Lívanec. Kromě běžné náplně se letos chystá výprava na hrad Křivoklát.

Dětský oddíl Zálesáku Liteň se s letošním školním rokem rozloučil skoro již tradičně opět u ohně a opékání buřtů. Děti dorazily v hojném počtu a zábavu si náležitě užily. Poté, co se nadlábly, si zadováděly, zahrály si na schovku i na honěnou a hrálo se i na kytaru :o) Zábava se protáhla natolik, že nikdo ani nepostřehl konečnou hodinu a někteří dorazili domů pozdě, za což se ustaraným rodičům dodatečně omlouváme a těšíme se na shledání příští školní rok. Pravidelné schůzky se budou konat opět v tradičním čase na tradičním místě :o)

 

školní rok 2014/2015

Ve školním roce 2014/2015 probíhaly pravidelné oddílové schůzky Dětského oddílu Zálesák Liteň výjimečně každý čtvrtek od šesti do půl osmé. 
 
Dětem se nejvíce líbily hry v přírodě, na louce, v lese, ale i na hřišti, a to jak za světla a hezkého počasí, tak i v zimě a za tmy. Nejvíce se osvědčily právě orientační hry ve tmě, ale i třeba fotbal s "neviditelným" míčem.
 
Za špatného počasí a zejména v zimě jsme s dětmi strávili hodně času v klubovně, kterou nám jako zázemí poskytli litenští dobrovolní hasiči ve své hasičárně. Máme zde k dispozici velkou místnost i kuchyňku, kde si v zimě s dětmi hrajeme a vaříme čaje na zahřátí. Jako herna nám však posloužily i chodby a všechna různá zákoutí. Děti totiž kromě mnoha deskových i jiných her, čtení, uzlování a povídání bavily opět nejvíce hry spočívající ve hledání a orientaci. Nejvíce se ujala hra na schovávanou se svíčkami či bonbóny, kterou všechny děti mohly hrát stále dokola a nikomu se neomrzela. Přesto jsme však program činili pestřejším a snažili se děti i něco naučit.
 
Na podzim jsme kromě jiného pouštěli draky a sbírali kaštany, v zimě jsme malovali, uzlovali a vyráběli různé drobnosti a na jaře jsme kromě běžných oddílových schůzek zorganizovali a podnikli dva celodenní sobotní výlety. 
 
V březnu jsme navštívili pražské planetárium, kde jsme viděli pohádkovou verzi o kometách a hvězdné obloze a mohli jsme se projet po měsíci. Dokonce se nám vyvedlo i krásné počasí, takže jsme mohli strávit zbytek odpoledne na velkém dětském hřišti a užít si spoustu legrace. 
 
Na konci května jsme pak děti vzali na vyhlášenou výstavu Gateway to Space, kde jsme s dětmi prošli bránou do vesmíru a shlédli světovou výstavu kosmonautiky. Děti viděly kromě jiného třeba orbitální stanici MIR, kosmickou loď SOJUZ, americký skafandr EMU, raketu SATURN a průzkumné vozidlo LUNAR ROVER a také mohly navštívit kabinu raketoplánu a vyzkoušet si mnohé vesmírné trenažery a atrakce.