Tábor 2022.

Tábor 2022

Letošní letní dětský tábor druhého běhu t. k. Zálesák Liteň se začal připravovat, přestože si zima stále ještě neřekla svoje.
Táborníci z Litně už chystají pro děti program a věnují se pečlivě veškerým přípravám, neboť čas neúprosně letí. LDT druhého běhu se v roce 2022 uskuteční v termínu od 17.7. do 6.8., a to už tradičně v údolí potoka Javornice u obce Zvíkovec. Děti tam v klasických podsadových stanech mohou strávit krásné 3 týdny. Jedná se o klasický český tábor v křivoklátských lesích, který se již může chlubit více než padesátiletou tradicí.
Cena letošního pobytu je 5500 Kč a celotáborová hra se ponese v indiánském duchu. Děti budou hledat "Poklad na stříbrném jezeře". Přihlášky je nutné předem rezervovat na tel.: 724 519 122 nebo LDT.zalesakliten2@gmail.com.
Průběžné informace lze najít na FB profilu LDT Zálesák Liteň - 2. běh nebo na webu

Táborový klub Zálesák Liteň zahájil v letošním roce již šestou dekádu svých letních dětských táborů. Tábor druhého běhu proběhl v termínu od 17. července do 6. srpna a nesl se v indiánském a kovbojském stylu. Děti hledaly poklad na Stříbrném jezeře, stavěly Pacifickou železnici a mimo jiné i rýžovaly zlato. Jako letošní táborový bonus přijeli dětem udělat ukázku hašení dobrovolní hasiči z Litně. V horkém počasí také děti pořádně pokropili a ty si pak mohly prohlédnout hasičskou techniku zblízka, což bylo velice povedené odpoledne.
Tentokrát přibylo mnoho nových členů, a to většinou z řad úplně nejmladších, i když tábor je určen pro děti všech tříd základní školy. Účastnily se také dvě ukrajinské děti, které s maminkami uprchly před válečným ostřelováním a obě se skvěle začlenily do českého kolektivu a před nástupem do školy se více přiučily českému jazyku. Táborníkům přálo krásné počasí a gumovky přišly nejvíce vhod až v poslední den odjezdu, kdy se tábor probudil po deštivé noci do blátivého rána. To už ale opět mezi stromy prosvítalo sluníčko.
Tábor proběhl v pohodové atmosféře bez žádných větších úrazů a zranění. Malí i velcí táborníci si letos, stejně jako všechny předchozí roky, tábor parádně užili a už se zase těší na příští rok.
Organizátoři děkují za finanční a věcnou podporu všem dobrovolným přispěvovatelům z řad rodičů, zejména pak městysu Karlštejn, městysu Liteň a městu Králův dvůr za finanční sponzorské dary, které byly plně využity.

..

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
prihlaskadoldt2022.pdf 1437.8 Kb