Tábor 2014 - CTH Karel IV.

Tábor 2014

Během letošního tábora jsme se přesunuli do 14. století, do doby římského císaře a českého krále Karla IV. Děti, jako pážata z českých šlechtických rodů, byly ve službách Karla IV., stály po jeho boku v boji, i při slavnostech, a usilovali o získání rytířského řádu. Hlady jsme opravdu netrpěli, královské kuchtičky nám připravovaly každý den hody, pod kterými se stoly prohýbaly.

V sobotu 19. července nás navštívila šermýřská skupina Burdýři a předvedla nám velmi hezké a vtipné představení. Děti si pak zbraně, výstroj a výzbroj mohly dokonce i vyzkoušet, což se líbilo nejen chlapcům, ale i děvčata se se zájmem vrhla vpřed.

https://www.youtube.com/watch?v=RnovgERAkLk

Počasí nám přálo, tudíž jsme si užívali hry na louce i v lese, prozkoumávali jsme potok a vyrazili jsme na výlet do vzdálenějšího okolí. Bohužel nám během večerů občas sprchlo, tak jsme nemohli spát pod širým nebem, na rodových hradištích. Jen tak tak jsme stihli opéct buřty a zazpívat pár písniček. Táborák nám nakonec ale vyšel, každý si proto mohl vhodit do ohně tajné přání napsané na březové kuře. Snad se za rok zase sejdeme v našem krásném javornickém údolí a užijeme si další společné 3 týdny.